Správne zabaliť

 

Správne zabaliť

 

Každý z náš už určite raz v živote potreboval krabice na sťahovanie. Či už pre sťahovanie bytu, sťahovanie kancelárie. Častokrát je potrebný nie len jeden, ale hneď celý sortiment v rôznych veľkostiach. Takmer celú domácnosť bytu či domu je možné zabaliť do kartónových krabíc. A takto zabaléné predmety bezpečene prepraviť na mesto určenia.

Dôležité pre balenie je však správny výber kartonovej krabice, pričom je potrebné zohľadniť čo a na akú diaľku má byť transportované. Dôležítá je z koľkých vrstiev lepenky sú kartonové obaly. Pre väčšiu vzdalenosť a ťažke predmety je vhodná trojvrstvová lepenka. Pre kratšie vzdialenosti a ľahké predmety postačí dvojvrstvový kartonový obal.

Ak majú byť v krabici prepravené krechké a ľahko rozbitné predmety, bublinková folia nesmie chýbať. Bublinková fólia dobre chráni proti nárazom, špine a prachu. Vyplní priestor medzi viacerími predmety v krabici, aby prípadný náraz nepoškodil prepravované tovary.

Aby však všetko držalo dokopy je potrebné katonove krabice dobre zatvoriť. K tomu nám poslúžia lepiace pásky, či už transparetné alebo hnedé. Medzi najkvalitnejšie samolepiace pasky patria hlavne kaučukové lepiace pásky. Aby sme nezabudli čo sme zabalili je potrebné si to na krabicu i napísať. Buď použijeme popisovač, guličkvé pero čí identivikačné štítky.

Ak potrebujeme prepraviť krabíc viac určite nám v tom pomôže stretch fólia.Ak potrebujete zabaliť malé predmety ako parfémy, knihy, DVD či CD, vieme Vám poradiť. Posťačí nám bublinková obálka, bublinková fólia a lepiaca páska. Ako prvé obalíme predmet do bublinkovej fólie a zalepíme lepiacou páskou aby sa nám fólia neuvoľnila. Pre mále predmety nám postačí bublinková fólia zo šírkou 10 cm. Takto zabalený predmet vložíme do pripravenej bublinkovej obálky, ktorú jednoducho vďaka samolepiacemu uzáveru zatvoríme. Takto zabalený predmet je chránený dvoma až troma vrstvami bublinkovej fólie. Ochrana zásielky pred poškodením počas prepravy je veľmi dôležíta. Zle zabalený a poškodený tovar by nebol dobrou vitkou Vašej firmy. Spokojnosť zákazníka je preto na prvom mieste, lebo tá to spokojnosť motivuje zákaznika znovu u Vás nakúpiť. Dobre zabalená zásielka vhodným baliacim materiálom a postupom je dôležitá investícia pre Váš internetový predaj.

MjdlMzV